Koos lemmikuga treenimine

Enamik inimesi ei tule selle peale, et lemmikloomaga koos treenida. Treening on hea viis lõdvestumiseks, vormi hoidmiseks ja oma kassi või koeraga mõnusaks aja veetmiseks. Lihtsam on alustada, kui loom on noor, kuid ka vanematele lemmikutele võivad regulaarsed treeningud anda palju elurõõmu.

Koerad

Koerad naudivad oma peremehega koos treenimist – see mõjub ühtviisi hästi nende füüsilisele kui vaimsele heaolule. Järgnevalt toome välja mõned mõtted, mida koeraga koos teha võiks:

 

  • Rihma otsas jalutamine.

   Vähemalt 20 minutit koeraga jalutamist päevas aitab teie lemmikul üleliigset energiat „põletada“ ja igavust peletada. Rahulik jalutamine stimuleerib looma ainevahetust ja hoiab lihased toonuses. Vanemad loomad võivad sageli põdeda artriiti. Kerge treening nagu rahulikud jalutuskäigud aitavad hoida nende liigeste tervist ja tugevdada lihaseid. Tugevad lihased omakorda toetavad liigeste funktsiooni.

 

  • Sõnakuulelikkuse koolitused.

   Sõnakuulelikkuse koolitused ei ole mõeldud ainult sõjaväe- ja politseikoertele. Osaleda võivad kõik koeratõud ja väljakutseid naudivad paljud koerad. Sõnakuulelikkust saab demonstreerida võistlustel või ka lihtsalt oma perele elutoa diivani ees. Koolitatud koerad on viisakamad ja nendega on avalikes kohtades lihtsam ringi käia. Teatud karjakoerad nagu Saksa lambakoer, Austraalia lambakoer ja borderkolli vajavad sageli „tööd“. Tegu on väga intelligentsete koeratõugudega, kes ei tunne rõõmu, kui peavad tegevusetult kodus istuma. Need koerad naudivad sõnakuulelikkuse koolituste füüsilisi väljakutseid.

 

  • Kennelid.

   Kennelid ja koerteklubid on paljude koeratõugude puhul väga populaarsed. Eriti naudivad füüsilisi väljakutseid väga energilised „töötavad“ või „karjatavad“ tõud. Kennelite treeningutel osalemine tugevdab teie omavahelist sidet koeraga ja pakub ka teile mõnusat treeningut.

 

  • Jooksmine.

   Koerad on ülemaailmselt üha enam füüsiliselt aktiivsed. Mõned koerad naudivad regulaarseid jookse oma peremehe kõrval. Enne koera sörgile kaasa võtmist paluge loomaarstil koer üle vaadata ja kuulake arsti soovitusi. Koerad, kes on vormist väljas, võivad end liiga pika või kiire jooksuga vigastada. Kui olete mõlemad väga heas vormis, võite koeraga üheskoos 5 või 10 km jookse ette võtta!

 

  • Koerte pargid

   Peaaegu igas linnas on vähemalt üks avalik koertepark. Pargid on aiaga piiritletud alad, kus koerad saavad vabalt joosta ja teiste koertega suhelda. See on suurepärane võimalus oma lemmikut vormis hoida. Paljud inimesed naudivad ka ise teiste koeraomanikega suhtlemist ja pargis jalutamist.

 

 • Koerte jooga.

  Koerte jooga kujutab endast jooga tegemist koos koeraga. Paljud inimesed koguvad mõtteid Internetis liikuvatest videotest või joogatundidest. Tegu on väga lõõgastava treeninguga, mida saate nautida koos oma lemmikuga. Vanematele koertele mõjub hästi massaaž ja venitamine.

Kassid

Kassid on väga atleetlikud loomad, kuid pidev siseruumides viibimine võib neist vormida tugitoolisportlaste tšempionid. Järgnevalt mõned mõtted, kuidas oma kassi liikuma meelitada:

 

 • Igapäevased jalutuskäigud rihma otsas. See võib vanemate toakasside puhul osutuda võimatuks, kuid kassipoegi on seevastu lihtne rihma otsas jalutama õpetada. Vanemaks saades hakkavad nad jalutuskäike innukalt ootama. Kassid naudivad looduses jooksmist, murus hüppamist ja puude otsas ronimist.
 • Kasside ronimis- ja kraapimispuud. Toakassidel peaks olema mööbel, kus nad saaksid ronida ja koht, mida kraapida. Eriti hea oleks, kui see asuks suure akna all, mis julgustaks neid hüppama ja ronima.
 • Mänguasjad. Võtke iga päev veidi aega, et oma kassiga mängida. Mõnele kassile meeldib jälitada nööri, teised armastavad jällegi väikseid pehmeid mänguasju. Palderjaniga täidetud mänguasjad võivad küll kassi mängima meelitada, kuid loom võib hiljem muutuda kas tuimaks või vastupidi, väga aktiivseks.
 • Õues mängimine. Kui vähegi võimalik ja turvaline, lubage kass õue jalutama. Mitmed eksperdid on arvamusel, et toakassidel võivad sagedamini välja kujuneda ärevushäired nagu uriini pritsimine ja ülemäärane kratsimine. Arvatakse, et kassid, kes saavad viibida nii toas kui õues, on õnnelikumad ja tervemad. Õues saavad kassid käituda loomulikul viisil (nagu näiteks pidada jahti), mis toas ei ole lubatud. Kassile võib ehitada õues omaette aediku, kus on muru, kassile ohutud taimed, ronimispuu ja mõnus päikseline koht pikutamiseks. Selline ala ennetaks kassi kaotsimineku ja kaitseks teie lemmikut teiste loomade rünnaku või auto alla jäämise eest.

Orginaal artikli leiad siit