Lemmiklooma kindlustus

Meie „karvased lapsed“ väärivad pikka ja tervislikku elu. Üks võimalus selle tagamiseks on hoolitseda arstiabi kättesaadavuse eest. Majanduslikult ebakindlatel aegadel võib see mõnele perele üle jõu käia. Loomaarsti külastused, eriti erakorralised vastuvõtud, on kulukad ja hinnad näitavad kasvutrendi. Lemmikloomakindlustus võib seega olla taskukohane võimalus oma lemmiku eest hoolitsemiseks nii headel kui halvematel aegadel. Vaatame järgnevalt erinevaid võimalusi, mida lemmikloomakindlustus pakub.

Kas lemmikloomakindustus on minu jaoks?

Lemmikloomakindlustus katab meditsiinikulud ja vahel isegi varguse. Sõltuvalt valitud kindlustusest, kaetakse meditsiinikulud osaliselt või täielikult. Kindlustusfirmasid ja -poliise, mille vahel valida, on mitmeid, alustades täiskindlustusest kuni õnnetusjuhtumikindlustuseni. Hinnaskaala võib olla väga lai, sõltuvalt geograafilisest asukohast ja lemmikloomast. Koerte põhikindlustus maksab USAs näiteks ca $10 kuus, samas kui vaid õnnetusjuhtumikindlustus Ühendkuningriigis võib maksta vaid £8 kuus. Majanduslikult vähekindlustatud loomaomanikud võivad soovida vaid haiguskindlustuslepingu sõlmimist, mis katab kulud kõige levinumate haiguste ilmnemisel (vähk, südamehaigused, artriit jne). Otsige veebist välja endale sobiv kindlustus. Vajadusel küsige nõu oma loomaarstilt. Lisaks võite lemmikloomakindlustuse eelistest rääkida oma tööandjale – võibolla soovib teie tööandja kindlustuskulud osaliselt või täielikult hüvitada.

Mida kindlustus katab?

Kindlustus katab enamasti ravikulud, dignostika, füsioteraapia, hambaravi ja kirurgilised protseduurid. Igas kindlustuslepingus on täpselt kirjas, mida kindustus katab ja mida mitte. Ennetavalt võib kindlustus katta vaktsineerimised ja kastreerimised. Kui teie koer ei ole steriliseeritud, arvestatakse tiinust „kindlustuslepingu sõmimise eelse seisundina“, mida kindlustus üldjuhul ei kata. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge põhjalikult lepingu sisuga ja uurige järele, kui suures ulatuses ja mida kindlustus katab. Paluge kindlustusfirmalt teiste klientide tagasisidet. Sageli on tagasiside saadaval ka ettevõtte veebilehel. Mõnel kindlustusfirmal on kindlustusrahade õigeaegse väljamaksmise osas parem maine, kui teistel. Küsige soovitusi ka oma loomaarstilt.

Tõuomased haigused, enne kindlustuslepingu sõlmimist ilmnenud haigused ja üldinfo

Kõige parem ja kuluefektiivsem on soetada lemmikloomakindlustus siis, kui lemmik on alles noor. Suur osa kindlustusfirmasid ei kindlusta teatud terviseprobleemidega või teatud vanusekünnise ületanud loomi. Mõned kindlustusfirmad tõstavad looma vananedes igal aastal kindlustusmaksu. Hoolimata hinnatõusust peavad siiski paljud loomaomanikud mõistlikuks oma lemmik ootamatuste vastu kindustada. Puhast tõugu koertel ja kassidel kipub terviseprobleeme mõnevõrra rohkem esinema kui segaverelistel lemmikloomadel. See kajastub ka kindustuse hinnas. Enne kindlustuslepingu allkirjastamist lugege kindlasti hoolikalt tõuspetsiifiliste probleemide kohta. Puusadüsplaasiast tingitud artriit on näiteks Saksa lambakoerte ja labradori retriiverite puhul sageli liigitatud kui “tõupõhine haigus”. Sage hambaprobleem periodontiit ei pruugi Yorkshire’i terjerite puhul aga tõupõhise probleemi alla kuuluda, mistõttu tuleks vajadusel hambaprobleemidele eraldi mõelda.

Mõned eelised:

Väärtus

Lemmikloomade eluiga pikeneb järk-järgult. Krooniliste haiguste ilmnemisel aitab kindlustus regulaarseid kulusid katta.

Kindlustunne

Kui teie lemmik haigestub, saate ravikuludele keskendumise asemel pühenduda oma lemmikule. Vahel on loomaomanikud sunnitud liiga suurte ravikulude tõttu otsustama eutanaasia kasuks. Lemmikloomakindlustus annab teile kindlustunde, et looma võimalikul haigestumisel ravikulude tasumisega probleeme ei teki.

Erakorralised kulud

Paljudel inimestel puudub fond erakorralisteks väljaminekuteks. Lihtsam on tasuda igakuist kindlustusmakset kui iga kuu teatud summa ettearvamatusteks kõrvale panna.

Kasutage omaenda loomaarsti teenuseid

Enamik kindustusfirmasid ei viivita rahade väljamaksmisega, mistõttu ei pea te vaeva nägema loomaarsti leidmisega, kes teie kindlustust aktsepteeriks.

Negatiivsed küljed:

Mis siis kui ootamatusi ei tulegi?

Kindlustust võib võrrelda hasartmänguga. Kui teie lemmikloom on kogu elu hea tervise juures, ei lähe teil kindustuse abi tarvis.

Internetitehingud

Kui kindlustuspoliis näib olevat liiga hea, et tõsi olla, siis see enamasti nii ka on. Enne lepingu allkirjastamist tutvuge hoolikalt iga punktiga ja kasutage vaid tunnustatud ettevõtete teenuseid.

Ajalised piirangud

Kui teie lemmik põeb mõnda kroonilist haigust, võib kindlustusfirma piirata kindla terviseprobleemi puhul aastas väljamakstavat kindustussummat. Siinkohal soovitame jällegi enne kindlustuslepingu sõlmimist sellega hoolikalt tutvuda. Võtke aega, et selgitada välja, millised valikud sobiksid just teie perele. Kindlustus võib vähendada teie stressitaset ja anda kindlustunnet. Lemmikloomakindlustustega tutvumine võtab vähe aega – võibolla leiate nende seast just endale sobiva lahenduse.

Orginaal artikli leiad siit