Reisi checklist

Toome järgnevalt välja nimekirja asjadest, mida võiksite reisil vajada. Võite selle endale välja printida, et abistavad nõuanded oleksid pakkimisel kohe käepärast võtta. Soovitame enne reisile minekut tutvuda ka meie teiste reisiteemaliste artiklitega.

Mikrokiipimine

Euroopa Liidus reisimiseks tuleb lisaks kohustuslikule marutaudivaktsiinile loom ka mikrokiipida. Looma identifitseerimisnumber kantakse teie lemmiku passi või kolmanda riigi tervisesertifikaadile, mis on seotud kindla looma andmetega.

Lemmiklooma pass

Lennujaama ametnikud kontrollivad teie lemmiku passi lennule registreerimisel. Euroopa Liidus lendamisel võib passi vaja minna ka tollipunktides. Tervisesertifikaat võib passi asendada. Nimekiri Euroopa Liidus tunnustatud kolmanda riigi sertifikaatidest asub SIIN.

Vaktsineerimine ja ussitõrje

Euroopa Liidus reisimiseks peab olema tehtud marutaudivastane vaktsineerimine. Enne reisimist tutvuge sihtkohariigi nõuetega, kuna mõned liikmesriigid nõuavad lisavaktsineerimisi. Mõned riigid nõuavad lemmikloomade transportimisel ussirohu manustamist kindla ajaperioodi jooksul enne reisi. Vaadake lisainfot SIIT või pidage nõu oma loomaarstiga.

Looma heaolu ja ohutus

Kõige ohutum on looma transportida puuris. Tutvuge enne lennukiga reisimist reisipuuride nõuetega. Väikestele koertele ja kassidele mõeldud pehmed kandekotid on salongis enamasti lubatud. Puuri lubatud suurus ja omadused on sageli välja toodud lennufirmade eeskirjades. Mõned lennufirmad nõuavad näiteks võitluskoerte nagu Ameerika Pit Bull terjerite transportimisel traatpuuride kasutamist.

Keelud tõugudele

Tutvuge enne reisi sihtkohas keelatud koeratõugudega. Sageli võib neist nimekirjadest leida Ameerika Staffordshire’i terjeri, Ameerika Pit Bull terjeri, Mastifi jne.

Tarvikud

Hea, kui kõik lemmiku tarvikud oleksid lihtsasti kättesaadavad ja ühes kohas koos. Kui reisite auto või rongiga, pakkige lemmiku asjad eraldi kotti ning mahutage see kohvrisse. Kui reisite lennukiga, saate kõige vajalikumad asjad paigutada käsipagasisse.Looma lähedal tasub hoida:

Kaela- ja jalutusrihm kontaktidega

Isegi kui teie lemmik enamasti kaelarihma ei kanna, tasuks reisimisel seda teha. Kaelarihm võimaldab teil oma lemmiku üle paremat kontrolli omada ja teda vajadusel identifitseerida. Kassidele soovitame kaelarihma asemel panna jalutustraksid.

Väike plastmasskauss

Väike toidukauss vee või toidu andmiseks reisil.

Vesi

Kandke lemmikule alati väikest veepudelit kaasas. Veepuuduse ennetamiseks andke loomale iga mõne tunni tagant vett juua.

Toit

Hoidke alati ühe toidukorra jagu toitu enda lähedal. Vaatamata lennuki käsipagasi kaalu- ja mõõdupiirangutele, soovitame minimaalne toidukogus alati käepärast hoida. Kui teie lend peaks hilinema või pagas kaotsi minema, on teil vähemalt üks toidukord loomale olemas.Asjad, mida panna „lemmiku pagasisse“ või äraantavasse pagasisse:

Lisarihm

Juhuks kui üks rihm peaks kaotsi või katki minema, soovitame kaasa pakkida lisarihma.

Toit

Varuge reisi jaoks piisavalt. Sihtkohas ei pruugi alati sama toitu saada olla. Eriti oluline on see siis, kui teie lemmik on loomaarsti poolt määratud eridieedil.

Käterätik

Ilm võib olla ettearvamatu ja mudastest käppadest võib saada probleem. Hea, kui käppade puhastamiseks oleks kaasas suurem käterätik.

1 või 2 kaussi vee ja toidu jaoks

Pagasi kergendamiseks piisab, kui võtate kaasa ühe kausi looma kohta. Kui lemmik on söömise lõpetanud täitke kauss veega.

Ravimid

Kui teie lemmikul on terviseprobleeme, laske ta enne reisimist loomaarstil üle vaadata. Veenduge, et võtate reisile kaasa vajalikus koguses kõik ravimid.

Kamm, hambahari ja lemmiku hambapasta

Hea hambahügieen ja igapäevane kammimine ei hammusta puhkusest suurt tükki küljest!

Öömaja leidmine

Paljud majutusasutused on loomasõbralikud. Uurige enne toa broneerimist infot majutusasutuse kodulehelt ja vajadusel helistage. Klõpsake loomasõbralike majutusasutuste leidmise nõuannete saamiseks SIIA.

 

Orginaal artikli leiad siit