Soovitused kassiga reisimiseks

Kassiomanikud peaksid mõistma, et enamik kasse ei armasta reisida ja võivad kergesti stressi sattuda. Toome järgnevalt välja mõned soovitused, kuidas reisimist kassile meeldivamaks muuta.

Reisimine rongi või lennukiga

Lennukiga reisimine on kassidele kõige stressitekitavam, eriti kui tegu on ümberistumisega. Sageli pole lemmiklooma puurist väljalubamine liivakasti kasutamiseks või jalgade sirutamiseks piisavalt ohutu. Parim võimalus puurisolemise aega lühendada on valida kõige kiirem otsetee lennujaama ja hiljem lennujaamast ära. Sageli võib tähendada see lisakulu taksole või enda auto kasutamist. Lennureisi eeliseks (eriti Euroopas) on see, et kokkuvõttes peab kass võrreldes pikkade rongi- või autosõitudega puuris või kandekotis vähem aega veetma. Rongisõit on looma jaoks lennureisile sarnane. Võimalik, et peate turvakontrollis kassi puurist välja võtma. Nii lennukid kui rongid võivad hilineda, mis tähendab pikemat ooteaega. Lennu- ja rongijaamad võivad olla kohati väga lärmakad – otsige rahulikumaid kohti ja rääkige oma kassiga, see rahustab teda.

Kandekott või transpordipuur

  • Kui võtate lemmiklooma lennuki salongi, võib pehme kandekott olla kergem ja mugavam valik.
  • Pagasiruumis reisimiseks on kassidel nõutav kõva plastikpuur. Puuris on kassil võrreldes kotiga rohkem ruumi. Uurige enne reisi lennufirmalt loomapuuride nõuded täpselt järele.
  • Laske kassil mõned päevad enne reisi puuriga tutvuda. Kass, kes tunneb tõenäoliselt puuri vastu huvi, harjub selle olemasoluga ja ei karda hiljem, kui on aeg puuri minna.

Reisimine auto või laevaga

Paljud kassid jäävad autosõidu ajal puuris magama. Turvalisuse huvides kinnitage puur turvavööga istme külge. Äkkpidurduse korral võib puur autos ringi lennata, hirmutades nii kassi kui kujutades ohtu kaasreisijatele. Regulaarseid tualetikülastusi vajab kogu pere. Kuidas saab aga kass ohutult liivakasti kasutada?  kandke kaasas väikest plastikust liivakasti ja kotikest kassiliivaga. Liivakasti saate paigutada autopõrandale. Peatumisel sulgege kõik uksed ja aknad ning lubage kassil liivakasti kasutada. Lubage kassil autos ringi jalutada ja oodake vajadusel kuni pool tundi. Paljud kassid on selle eest väga tänulikud. „Pissipeatustega“ ennetate võimalike põieprobleemide teket. Kui kass ei soovi liivakasti kasutada, ärge muretsege ja proovige mõne tunni pärast uuesti. Paljud kassiomanikud võtavad lemmiku kaasa ka merereisile. Ärge jätke kunagi kassi üksinda autosse. Mõned laevafirmad nõuavad lemmikloomade paigutamist sõidu ajaks teki all asuvasse hoiuruumi. Juhul kui ööbite laevas, uurige, kas võite kassi oma kajutisse võtta. Teie lemmik on selle eest kindlasti väga tänulik.

Traksid

  • Pange enne puuri laskmist kassile traksid külge (ümber õlgade, kaela ja rinna). Trakside abil saate looma näiteks turvakontrollides paremini kinni hoida. Trakside külge saab kinnitada ka väikese rihma.
  • Ärge kasutage kaelarihma. See võib kergelt ära libiseda ja kasse on kaelarihmast keeruline kontrollida.
  • Trakside abil saate kassi kohe kätte, kui on vaja teda kiirelt tagasi puuri panna.

Kassi rahustamine

Feromoonid

Kassi feromoone saab osta pihustina, ühekordsete lappide või hajutina. Tooted sisaldavad „hea tuju“ feromoone, mis aitavad kassil lõõgastuda. Pihustage mõned päevad enne reisi väike kogus üks kord päevas puuri. Lisainfo: Feliway Feline Pheromones

Iiveldus

Mõnel kassil tekib auto- või laevasõidu ajal iiveldus. Kui teie kass on varem reisi peal olles oksendanud, juhtub see tõenäoliselt uuesti. Küsige oma loomaarstilt iiveldusvastast ravimit Cerenia. Toitke kassi mõned tunnid enne reisi algust. Andke talle päeva jooksul regulaarselt väikeseid eineid ja pakkuge sageli vett.

Orignaal artikli leiad siit