Soovitusi koeraga reisimiseks

Koerad on enamasti paremad reisikaaslased kui kassid. Toome järgnevalt välja mõned soovitused, kuidas reisimist koerale meeldivamaks muuta.

Reisimine rongi või lennukiga

Reisimisviis rongi või lennukiga sõltub oluliselt teie koera suurusest. Keskmised ja suured koeratõud reisivad enamasti lennuki pakihoius puuris. Enamik lennufirmasid on sätestanud lemmikloomadega reisijatele kindlad nõuded – uurige neid enne reisi broneerimist. Mõned koeratõud võivad olla lennureisidel keelatud (võitluskoerad nagu Pitbull, Staffordshire bullterjer jne.) või peavad reisima spetsiaalsetes metallpuurides. Lennu- ja rongijaamades võib teie lemmik suure müra ja inimmassi ees hirmu tunda. Sellistes olukordades võivad koerad püüda põgeneda või muutuvad ülierutunuks. Hoidke koera lühikese rihma otsas, mis on kindlalt kinnitatud kaelarihma või trakside külge. Mõned koerad võivad vaatamata tavapärasele eeskujulikule käitumisele hirmust või ärevusest hammustada. Kui lapsed koera juurde tormavad, võib koer neid näksata. Paljud riigid (sh Poola) nõuavad avalikes kohtades koertel suukorvi. Suukorv võimaldab koeral normaalselt hingata ja vett juua. Suukorvid on väga levinud Kesk- ja Ida-Euroopas.

Ärevus

  • Mõned koerad on reisil olles väga ärevad. Kui teie koer satub autos või avalikes kohtades ärevusse, püüdke teda enne reisi sarnaste olukordadega harjutada.
  • Autoga harjutamist võite proovida järgnevalt – toitke paar nädalat enne reisi koera iga päev autos. Koer hakkab autot seostama meeldivaga – toiduga.
  • Kui koer on reisimisel suures ärevuses, küsige loomaarstilt infot võimalike rahustite kohta. Lennureisidel on ohutuse huvides mõned rahustid keelatud.

Kaela- või jalutusrihm

  • Kinnitage kaelarihm või traksid turvaliselt. Liiga lõdvad rihmad võivad maha libiseda, kui loom hüppab või rabeleb ja põhjustada koerale vigastusi.
  • Kaaluge reisil alati trakside kasutamise võimalust, isegi kui teie koer neid muidu ei kanna. Traksid võimaldavad koera ohutumalt ja paremini kontrollida.

Reisimine auto või laevaga

Paljud koerad naudivad autosõitu. Mõistlik on koera enne pikemaid sõite vähehaaval autoga harjutada. Ärevuse ja iivelduse puhul proovige abi leida mõnest meie soovitusest. Hoidke ka autos koeral kaelarihm või traksid küljes. Veenduge enne akende või uste avamist täielikult, et jalutusrihm on kaelarihma külge kinnitatud. Kui autos on kliimaseade, soovitame ohutuse huvides seda akende avamise asemel kasutada. Kui akende avamine on tõepoolest vajalik, tehke seda minimaalselt. Ohutuim viis autos reisimiseks on puuris. Paraku pole see alati võimalik. Kasutage looma kinnitamiseks spetsiaaselt koertele mõeldud turvavööd. Õnnetuse või äkkpidurduse korral on teie koer kaitstud ja vigastuste oht minimaalne. Regulaarseid tualetikülastusi vajab kogu pere – viige lemmik pärast pissipeatust kiirele sörgile ja pakkuge juua või väikest einet. Vesi peaks reisil koguaeg kättesaadav olema – see ennetab võimalikku dehüdratsiooni. Paljud koeraomanikud võtavad lemmiku kaasa ka merereisile. Ärge jätke kunagi koera üksinda autosse. Mõned laevafirmad nõuavad lemmikloomade paigutamist sõidu ajaks teki all asuvasse hoiuruumi. Juhul kui ööbite laevas, uurige, kas võite koera oma kajutisse võtta. Teie lemmik on selle eest kindlasti väga tänulik.

Iiveldus

  • Söötke koera vähemalt tund aega enne reisi algust.
  • Küsige oma loomaarstilt iiveldusvastast ravimit Cerenia.
  • Kinnitage koer istmel näoga sõidu suunas.
  • Kinnitage koer puuriga või muu kinnitusvahendiga. Koertel, kes võivad autos vabalt ringi liikuda, on iiveldus üldjuhul kergem tekkima.
  • Puuri kasutamisel ei pruugi iiveldust tekkida. Kui koer on puuriga harjunud, võib ta end ka autos puuris olles turvalisemalt tunda.

Orignaal artikli leiad siit